ponedjeljak, 06 novembar 2017 10:25

Osvrt na vikend

sportska dvorana 6

„Mornar“ bolji od „Otranta“

Za vikend se na glavnom terenu odigrala utakmica Druge muške fudbalske lge Crne Gore, u kojoj je ekipa barskog „Mornara“ savladala fudbalere „Otrant Olympic-a“ iz Ulcinja sa 3:2 (1:2).

Gosti su pokazali znatno bolju igru u prvom poluvremenu, te su već u 13. minutu stekli prednost golom Molabećirovića, da bi već u 18. minutu Nikolić je izveo korner za Vukmarkovića koji je pogodio za 1:1. Gosti su opet poveli pred kraj prvog poluvremena, pogotkom Pavićevića u 38. minutu igre.

Nakon pauze, fudbaleri „Mornara“ su pokazali znatno agresivniju i bolju igru što ih je dovelo do izjednjačenja u 78. minutu. Merdović je srušen u šesnaestercu, glavni sudija je opravdano svirao penal koji je Kalačević sigurno realizovao. Devet minuta prije kraja, Nikolić je odlično prošao po desnoj strani, ubacio loptu pred gol Ulcinjana. Ivanović je bio najsnalažljiviji i sjajnim udarcem donio Baranima novu sedmu pobjedu u šampionatu za treće mjesto na tabeli i 26 bodova.

„Mornar 7“ slavio, „Prvi As“ remizirao

U meču petog kola Prve lige, rukometaši „Mornara“ su u derbiju začelja osvojili prve ovosezonske bodove. Barani suza vikend u “Topolici” savladali sastav Komova 33:30.
Najjefikasniji igrač domaćih Nikola Nikezić sa osam golova. Važan doprinos u prvom trijumfu dali su Nikola Abramović sa šest golova, te Luka Bujić i Miloš Živković sa po pet golova.

U ekipi „Komova“ istakli su se Vladan Kastratović sa sedam i Miija kastratović sa šest golova.
U narednom šestom kolu „Mornar 7“ je gost „Lovćena“.

Rukometaši „Prvog Asa“ odigrali su za vikend na svom terenu neriješeno 29:29 protiv „Nikšića“, u okviru 4. kola Druge lige. Domaći su upisali prvi remi, uz dva trijumfa i isto toliko poraza.

Mladen Popović i Bogdan Mijušković sa 6 golova bili su najbolji akteri ovog meča. Emir Mujić i Nemanja Desančić su postigli po pet pogodaka, dok je Meris Bošnjak dao tri gola.

U narednom petom kolu igra se prvi ovosezonski gradski drugoligaški rukometni derbi „Mornar – Prvi as“.