ponedjeljak, 26 novembar 2018 08:17

Osvrt na vikend

sportska dvorana 5

 

„Luka Bar“ savladala „Gimnazijalac“

U premijernoj utakmici sedmog kola Prve lige, odbojkašice” Luke Bar” savladale su kotorski “Gimnazijalac”.

Luka Bar – Gimnazijalac 3:0 (25:14, 25:19, 25:17)

Luka Bar: Petrović, Dević, Cenović, Burzanović, Zavišić, Martinović, Knežević, Vukoslavčević, Vuković, Čarapić, Franović, Barjaktarović.

Gimnazijalac: Kapisoda, Simun, Radević, Daković, Krgović, Popović, Dašić, Stojanović, Drakulović, Radulović, Bulatović, Bečanović.

U narednom osmom kolu” Luka Bar” dočekuje podgoričku” Moraču”
.
“Prvi As” ubjedljiv protiv “Berana”

Rukometaši “Prvog Asa” upisali su četvrti trijumf u sezoni. Barani su u premijernom susretu sedmog kola Druge lige nadvisili rivala iz Berana.

Prvi As – MORK Berane: 34 : 21 (16:15)

Prvi As; Rejhan Begzić (13 odbrana), Dadid Drča (4 odbrane), Petar Tomanović 1, Danilo Dragojević, Miloš Laketić 3, Meris Bošnjak, Edis Šutković, Mladen Popović 7, Emil Bošnjak, Aldin Slaković 2, Irfan Hajdarović 1, Emir Mujić 7, Miodrag Pecović 3, Arijan Agović 5, Alan Agović 4, Miloš Mijušković 1.

MORK Berane; D. Ralević (13 odbrana), A. Trifunović, Savović 2, Milan Rajović, Miloš Rajović 1, Đurišić 1, Novalić 1, Bogavac 8, Jevrić 1, K. Trifunović 7, Lekić, D. Pešić, M. Pešić.

U osmom kolu Druge lige prvog ili drugog decembra, Prvi As je gost Lovćena II.

Starobarani poraženi od Cetinja

Sloga Stari Bar – Cetinje: 1:2 (1:0)

U poslednjem meču 11. kola Južne regije, fudbaleri starobarske “Sloge” poraženi su na svom terenu od “Cetinja” 2:1.

Starobarani su odlično počeli utakmicu i prvo poluvrijeme riješili u svoju korist.

Senad Kaplanović je u 40’ minutu doveo svoj tim do prednosti da bi u nastavku gosti bili bolji rival i sa dva gola preokremuli rezultat.

Narednog vikenda je na rasporedu poslednje 12. kolo prvog dijela sezone u kojem će se sastati ; Hajduk i Sloga iz Starog Bara, te Cetinje i Sloga iz Radovića.

“Trofej Bara” pripao podgoričkom “Omladincu”

Podgorički karate klub "Omladinac" osvojio je prvo mjesto u generalnom plasmanu tradicionalnog međunarodnog turnira "Trofej Bara".

"Omladinac" je do trofeja došao sa 23 zlatne, 11 srebrnih i pet bronzanih medalja.

"Budućnost" je osvojila drugo mjesto sa 12 zlatnih, četiri srebrne i 13 bronzanih medalja.

"Iskra" je završila na trećem mjestu sa 11 zlatnih, devet srebrnih i 12 bronzanih medalja.

Kao četvrtoplasirani nastup je okončao Beogradski karate savez (7 z, 3 s, 10 b), peti je bio Ulcinj (6z,19s,13b), a šesti pljevaljski Ris (6z,5s,6b).

Organizator turnira, Karate klub Bar, nastupao je van konkurencije i nije učestvovao u generalnom poretku, a nastup je završio sa 26 zlatnih, 16 srebrnih i 34 bronzane medalje.

Turnir, koji je održan deseti put, okupio je 763 takmičara i 35 klubova iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Srbije, Makedonije, Albanije i Kosova.