ponedjeljak, 29 oktobar 2018 09:00

„Mornar“ poražen od ekipe „Mega Bemax“

mor   meg

Košarkaši “Mornara” poraženi su sinoć u Sportskoj dvorani “Topolica” od ekipe “Mega Bemax” u meču petog kola ABA lige, rezultatom 80:84 (17:29, 23:19, 21:19, 19:17).
Gosti su sjajno odigrali prvu četvrtinu, “Mega” je nakon 7 minuta vodila 5:23, a 15 poena postigao je mladi gruzijski centar Bitadze. Ipak, gosti su sredinom treće četvrtine poveli 60:43.
Ekipa barskog “Mornara” imala je snage da se još jednom vrati i to u 33. minutu kada je Kejnig pogodio trojku za prvo i jedino izjednačenje na utakmici (69:69). U uzbudljivom finišu, “Mornar” nije imao snage da preokrene, a ključne koševe za “Megu” dao je Baranin Ognjen Čarapić.

U pobjedničkoj ekipi najefikasniji bio je Bitadze sa 26 koševa i 10 skokova, a pratili su ga Čarapić sa 15, Marjanović sa 12 i Mokoka sa 11 pogodaka.
Najbolji u “Mornaru” sa 23 poena bio je Kejnig, Kerington sa 13, po 11 Luković i Voler, a 10 Pavić.

“Mega” je ostvarila peti trijumf u isto toliko mečeva, dok je "Mornar" doživio treći poraz.

Mornar – Mega Bemaks: 80:84 (17:29, 23:19, 21:19, 19:17)

Mornar: Kerington 13, Kejnig 3, Mugoša, Drenovac, Pavić 8, Vujošević 4, Pavićević, Voler 11, Vranješ 4, Mornar, Rebić 3, Luković 11.
Mega Bemax: Mušidi 7, Janjić, Marjanović 12, Ašćerić 5 , Mišković 3, Čarapić 15, Antić, Bitadze 26, Koprivica, Mokoka 9, Fundić 3, Stanić 2.