mornar zvezda 15

Mornar – Crvena zvezda: 74 : 82 (29:19, 15:28, 12:19, 18:16)

Mornar: Pavićević, Ćalić, Mićović 8, Nidam 15, Mijović 1, Pavić 2, Vujošević 1, Mugoša 8, Raley-Ross 14, Vranješ, Bakić 7, Luković 18.

Crvena zvezda: Dangubić 5, Davidovac 10, Lazić 4, Antić, Dobrić, Feldin 18, Janković 18, Ročesti 13, Lesort 3, Enis 1, Jovanović 2, Bjelica 8.

U utakmici 12. kola ABA Lige, u kojoj su se sastali košarkaši barskog „Mornara“ sa ekipom „Crvene Zvezde“ iz Beograda, u Sportskoj dvorani Topolica se sinoć odigrao pravi košarkaški spektal.

Košarkaši „Mornara“ su odlično otvorili meč, i imali vođsto od 10 poena razlike na kraju prve četvrtine, međutim već u drugoj su iskusni košarkaši „Crvene Zvezde“ napravili preokret i preuzeli vođstvo od 3 poena na kraju poluvremena.

Gosti su u drugom poluvremenu nastavili u ritmu u kojem su završili prvo, pa su preko Feldina i Jankovića stigli do “plus 13”, ostavili domaće na četiri poena sa skoro šest minuta, za maksimalnih 61:48.

Ipak, do isteka trećeg perioda Barani su uspjeli da smanje na jednocifreni minus.

U poslednjem periodu nastavila se velika borba ispod dva obruča, da bi domaći nakon “slobodnog” Lukovića došli na minus pet (72:77) na tri minuta prije kraja.

Gosti su se iz boljeg ofanzivnog skoka preko Lazića i Bjelice vratili na 72:81 I rutinski meč priveli kraju.
Mugoša je potom promašio za “tri” na minut i 30-tak sekundi do kraja, čime je i stavljena tačka na ovaj zanimljiv meč.