Donnerstag, 01 November 2018 08:29

Košarkaši “Mornara” poraženi od litvanskog “Ritasa”

Mornar   Ritas

Košarkaši “Mornara” poraženi su sinoć u meču 5. kola Eurokupa od litvanskog Ritasa, rezultatom 69:92, u Sportskoj dvorani Topolica.

Domaćin je sjajno parirao litvanskom timu u prvom poluvremenu. Na poluvremenu je bilo 49:49, a činilo se da će Barani uspjeti da izdrže u istom ritmu protiv favorita, uprkos neigranju Nemanje Vranješa.

“ Mornar” je počeo i drugu četvrtinu dobro do rezultata 55:55, a onda je uslijedio velik pad. Gosti su serijom 27:2 prelomili utakmicu i na kraju slavili u Baru.

Poslije pet kola “Mornar” ima pobjedu i četiri poraza.

U barskom timu najefikasniji je bio Bronson Kejnig sa 14, Strahinja Mićović je ubacio 11 poena, a dvocifreni su bili i Nikola Rebić i Uroš Luković sa po 10 poena.

U gostujućem sastavu najefikasniji su bili Martinas Ehodas i Mindaugas Girdzijunas sa po 13 poena.

Crnogorski šampion u sljedećem kolu, 7. novembra, gostuje ruskom Uniksu.

Mornar - Ritas 69:92 (23:26, 26:23, 8:22, 12:21)

Mornar: Kerington 8 (6-4), Mićović 11 (2-1), Kejnig 14, Mujović, Mugoša 4 (2-2), Drenovac 3, Pavić, Vujošević, Pavićević 3, Voler 6, Rebić 10 (2-2), Luković 10.

Ritas: Sirvidis 10 (4-4), Saton 12 (4-2), Kramer 6 (1-0), Pilauskas, Sili 11 (3-3), Ehodas 13 (6-3), Girdzijunas 13 (2-2), Bendzius 12 (4-4), Blaževič, Kairus 6, Butkevičijus 9.